Ten kto będzie pakował do walizki kilka tomów książek jadąc na urlop powinien jak najszybciej przekonać się do lekkiego odpowiednika ciężkich książek.

Co to są ebooki?

Są to elektroniczne odpowiedniki drukowanych książek. Ebooki to te same książki, tylko w formie elektronicznej, bez zużywania papieru i tuszu. Są oczywiście odpowiednio sformatowane, by można było czytać je na różnych urządzeniach.

Jakie są formaty ebooków?

Są trzy rodzaje formatów. Najpopularniejszym jest EPUB, dzięki któremu można czytać książki na komputerach, tabletach i smartfonach, a także na e-czytnikach. Drugim rodzajem formatu jest MOBI, który przydaje się tym, którzy korzystają z czytników KINDLE. Trzecią formą czytania ebooków do klasyczny PDF, jednak jest wykorzystywany przede wszystkim do odtwarzania komiksów oraz literatury z dużą ilością wykresów i tabelek.

Na czym czyta się ebooki?

Każde powszechnie stosowane urządzenie takie jak smartfon i tablet jest przystosowane do czytania ebooków. Jednak najlepszym urządzeniem do ebooków jest specjalny czytnik, który chroni oczy użytkowników. Ten sposób jest o wiele wygodniejszy, lecz rozpoczynając przygodę z ebookami wystarczy zwykły ekran telefonu lub tabletu.

Gdzie kupić ebooki?

Elektroniczne książki ebooki (tanio kupisz tutaj), można kupić w każdej księgarni. Kosztują zazwyczaj tyle samo co książka drukowana, czasem mogą być nieznacznie tańsze. Kupując ebooki dostaje się je na zawsze. Nie znikają po jakimś czasie, można je pobrać na swoje urządzenie i czytać wielokrotnie. Niektóre księgarnie udostępniają miesięczny abonament, dzięki któremu można czytać książki w nieograniczonych ilościach. Jest to oferta skierowana dla typowych moli książkowych, którzy nie odrywają nosa z książki.

Do czytania ebooków nie jest potrzebny Internet, jest on niezbędny tylko w momencie pobierania książki na urządzenie. Po zakupie ebooka powinien on się pojawić na mailu już po kilku minutach, dlatego kupowanie elektronicznych wersji książek jest tak bardzo popularne.