Mało czytasz, bo często nie ma Cię w domu? Twoją wymówką jest to, że zapominasz zabrać ze sobą książki? Lubisz wielotomowe powieści i nie chcesz ich dźwigać? W takim razie ebooki (kup już dziś, szybka wysyłka!) to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Najprawdopodobniej zawsze masz przy sobie smartfon, być może jesteś posiadaczem tabletu, jest też szansa, że prędzej czy później zainwestujesz po prostu w czytnik ebooków dla poprawy komfortu czytania.

Lżej w bagażu i głowie.

Książka, nawet najlżejsza, zabiera miejsce w torbie i wagę też swoją posiada. Przy konieczności zabierania większej ilości rzeczy do przeróżnych zajęć, może nam ciążyć. A co, jeśli jesteśmy miłośnikami przepastnych powieści albo akurat zatopiliśmy się w wielotomową sagę i zaraz skończy się jedna część i w środku dnia rozpocznie się druga? Ebooki zajmują jedynie miejsce w pamięci urządzenia, z którego akurat korzystamy i niczego nie dźwigamy dodatkowo.

Jeśli już jesteśmy w temacie pamięci, to ważne jest to, że i naszej własnej nie trzeba obciążać, jeśli korzystamy z ebooków na smartfonie. Zawsze mamy go przy sobie i raczej nie zapominamy, żeby zabrać go ze sobą. Dodatkowym plusem jest też to, że kiedy akurat skończy nam się jedna książka, możemy w każdej chwili kupić drugą. Wystarczy odpowiednia aplikacja i dostęp do Internetu. W kilka minut możemy zacząć czytać kolejny, pasjonujący tytuł.

Smartfon, tablet, czytnik. Co wybrać?

To, na czym czytać ebooki, zależy wyłącznie od naszych preferencji. Dawniej mógł być problem z dostępem do odpowiednich aplikacji czy rodzajów plików. Obecnie nie musimy się martwić, że coś będzie z czymś niekompatybilne.

Smartfon ma tę przewagę, że jest najmniejszy, ma dostęp do Internetu i niemal zawsze pamiętamy, żeby go zabrać, zatem i książka będzie zawsze przy nas. Tablet ma większy wyświetlacz, więc będzie się na nim czytać o wiele wygodniej niż na telefonie. Czytnik jest najmniej męczący dla oczu, jego wyświetlacz imituje kartkę papieru, więc jeśli czytamy bardzo dużo i chcemy dbać o wzrok – będzie idealny.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, książka może być zawsze przy Tobie. Rozważ wszystkie za i przeciw. Tradycyjna książka, ebook czy audiobook – z pewnością któraś opcja będzie idealna i umożliwi na rozwijanie pasji czytania.